تعیین وقت سفارت شینگن

چگونه وقت سفارت ویزای شینگن بگیریم | مدارک و هزینه

اگر می‌خواهید به اروپا و کشورهای حوزه شینگن سفر کنید، باید ویزای شینگن دریافت کنید و برای دریافت این ویزا، نیاز به دریافت وقت سفارت شینگن دارید. بر اساس قوانین جامع کمیسیون اروپا، متقاضیان ویزای شینگن باید از کشور مقصد خود (در کشورهای اروپایی حوزه شینگن) برای دریافت وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنند؛ اگر هم در برنامه سفر خود به اروپا، قصد بازدید از چند کشور متفاوت را دارند، باید از اولین مقصد و کشوری که بیشترین زمان اقامت را در آن خواهند داشت، برای وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنند. 

اگر می‌خواهید برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنید، مجموعه «آهیل»  خدمات تعیین وقت سفارت شینگن و اخذ ویزای شینگن را به شما ارائه می‌دهد و کمک می‌کند که به‌راحتی و بدون کمترین دغدغه فرآیند دریافت ویزای شینگن را طی کنید.

 اما ایرانیان چگونه می‌توانند برای تعیین وقت ویزای شینگن اقدام کنند؟ تعیین وقت شینگن نیاز به چه مدارکی دارد؟ در این مطلب همراه ما باشید تا گام‌به‌گام با مراحل تعیین وقت ویزای شینگن آشنا شویم.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

درباره وقت سفارت شینگن

برنامه سفر شما به اروپا، مشخص می‌کند که باید از کدام سفارت برای درخواست ویزای شینگن اقدام کنید. به‌عنوان مثال، اگر قصد سفر به اتریش را دارید، نمی‌توانید از سفارت فرانسه برای وقت سفارت و دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید؛ هرچند که فرانسه عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. 

یا مثلا، حتی اگر در برنامه سفر ۶ روزه خود، علاوه بر اتریش می‌خواهید ۲ یا حتی ۳ روز هم در فرانسه اقامت داشته باشید و ورودتان به اروپا از طریق اتریش است، باز هم درخواست وقت سفارت ویزای شینگن باید از طریق سفارت اتریش انجام شود. 

در این زمینه، برخی قوانین وجود دارد که پیچیدگی کار را بیشتر می‌کند. 

بیایید در ادامه مراحل تعیین وقت ویزای شینگن را بررسی کنیم.

مراحل تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

ایرانیان برای تعیین وقت سفارت کشورهای شینگن، باید به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت VFS Global، اقدام و مراحل را طی کنند. 

برای این کار، ابتدا باید کشوری را که می‌خواهید از طریق آن برای ویزای شینگن وقت سفارت بگیرید، انتخاب کنید. در ادامه مراحل تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن از سفارت هلند را به‌عنوان نمونه، به‌طور کامل شرح خواهیم داد:

 • ابتدا به وب سایت VFS Global برای سفارت هلند مراجعه کنید؛
 • ساب منوی SCHEDULE AN APPOINTMENT یا تعیین وقت سفارت را انتخاب کنید؛
 • در این صفحه آدرس ایمیلی (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) در اختیار شما قرار می‌گیرد که با ارسال یک ایمیل تست، پاسخی خودکار برای شما ارسال خواهد شد که در آن باید اطلاعات مورد درخواست را تکمیل کنید؛
 • ایمیل را مجددا به همراه تکمیل فرم مندرج در آن (تاریخ سفر، وقت سفارت مد نظر و …) ارسال کنید.

در واقع با ارسال این ایمیل شما برای زمان مدنظر خود درخواست تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن کرده‌اید و تنها کاری که باید انجام دهید، انتظار برای پاسخ ایمیل از طرف سفارت هلند (یا هر کدام از کشورهای شینگن) خواهد بود.

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ویزای شینگن

همان طور که گفته شد، تعیین وقت سفارت شینگن تنها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و فرمی که از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می‌شود، کفایت می‌کند. به بیان دیگر، مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت برای ویزای شینگن، تکمیل اطلاعات درخواستی در همان ایمیلی است که از طریق دفتر VFS برای متقاضی ارسال می‌شود. اطلاعات فردی لازم جهت اخذ وقت سفارت ویزای شینگن نیز شامل موارد زیر است:

 • اطلاعات هویتی شامل نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مطلوب برای وقت سفارت شینگن
 • نوع ویزا
 • مقصد اصلی در اروپا

دقت داشته باشید که تایید وقت سفارت ویزای شینگن از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می‌شود. پس سعی کنید پس از ارسال درخواست خود، هر روز ایمیل‌تان را چک کنید. وقت سفارت تعیین‌شده قابل تغییر و یا لغو نیست و در صورت حضور نیافتن متقاضی در روز مقرر، مراحل اولیه دوباره باید تکرار شود. در روز انگشت‌نگاری و تحویل مدارک نیز متقاضی باید پرینت نامه تایید وقت سفارت را به همراه داشته باشد. 

شما می‌توانید از طریق مجموعه «آهیل» برای تعیین وقت سفارت شینگن خود اقدام ‌کنید؛ برای این کار کافی است بعد از تماس با ما و عقد قرارداد، تنها کپی صفحه اول پاسپورت خود را در اختیار همکاران ما قرار خواهید دهید.

مدت زمان گرفتن وقت سفارت برای ویزای شینگن

بر اساس اعلام وب‌سایت رسمی شینگن، هیچ زمان مشخصی برای تعیین وقت سفارت شینگن وجود ندارد. در واقع متناسب با:

 • سفارتی که از آن اقدام می‌کنید؛
 • زمانی که برای تعیین وقت سفارت درخواست داده‌اید (مانند فصول سفر و یا پیش از زمان آغاز ترم‌های دانشجویی)؛
 • میزان تقاضا برای ویزای کشور مقصد
 • و …

مدت‌ زمان لازم برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن متغیر خواهد بود.

مجموعه «آهیل» توصیه می‌کند که برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن خود، حداقل ۴ تا ۶ هفته قبل از تاریخ سفر، اقدام کنید. همچنین حتما پیش از اقدام برای تعیین وقت سفارت، مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن را تهیه و تکمیل کنید.

هزینه تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

برای آگاهی از هزینه تعیین وقت سفارت شینگن، با همکاران ما در مجموعه «آهیل» در تماس باشید.

نگاهی به روش تعیین وقت سفارت برخی از کشورهای حوزه شینگن

روش تعیین وقت سفارت برخی از کشورهای حوزه شینگن

تعیین وقت سفارت فرانسه

فرانسه اغلب یکی از اولویت‌های تورهای اروپا است؛ به همین دلیل تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه در تهران نیز به نسبت زیاد است. پس این نکته اهمیت پیدا می‌کند که چه زمانی و چگونه برای تعیین وقت ویزای فرانسه اقدام کنید. در این زمینه می‌توانید با مشاوران «آهیل» تماس بگیرید.

تعیین وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب حوزه شینگن، هر ساله میزبان گردشگران و مسافران بسیاری از سراسر جهان و البته ایران است. برای تعیین وقت سفارت ایتالیا، هم می‌توانید از متخصصان مجموعه «آهیل» کمک بگیرید تا شانس دریافت ویزا و تعیین وقت سفارت ایتالیا را افزایش دهید.

تعیین وقت سفارت هلند

برای سفر به هلند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا و تعیین وقت سفارت هلند دارید. این مراحل را می‌توانید با «آهیل» طی کنید.

تعیین وقت سفارت اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهایی است که سخت‌گیری‌های بسیاری برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن و ارائه ویزا اعمال می‌کند. اما نگران نباشید! برای تعیین وقت سفارت اسپانیا، کافی است از کارشناسان مجموعه «آهیل» کمک بگیرید و بدون دغدغه در زمان تعیین‌شده به سفارت اسپانیا مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید.

تعیین وقت سفارت پرتغال

برای سفر به پرتغال نیز، اولین قدم دریافت ویزا است؛ برای دریافت ویزا نیز، تعیین وقت سفارت در اولویت است. شما می‌توانید برای دریافت وقت سفارت پرتغال، طبق مراحلی که گفته شد عمل کنید.

تعیین وقت سفارت اتریش

تعیین وقت سفارت اتریش، اخیرا با دشواری‌ها و پیچیدگی‌های بسیاری همراه شده‌ است. برای دریافت ویزای این کشور نیاز است دعوتنامه‌ای معتبر داشته باشید و کمی هم برای تعیین وقت سفارت اتریش معطلی خواهید داشت. کارشناسان مجموعه «آهیل»، به شما کمک می‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان و بدون دغدغه برای تعیین وقت سفارت اتریش اقدام کنید.

تعیین وقت سفارت جمهوری چک

اگر می‌خواهید به چک سفر کنید، باید بدانید که این کشور مقررات ویژه‌ای برای تعیین وقت سفارت دارد. تعیین وقت سفارت چک متقاضیان بسیاری دارد و بهتر است برای این اقدام، از متخصصان کمک بگیرید.