تعیین وقت سفارت

چگونه وقت سفارت بگیریم؟

تعیین وقت سفارت برای انجام مصاحبه یا تحویل مدارک و انگشت‌نگاری برای اخذ ویزای کشورهای حوزه شینگن، آمریکا، کانادا، انگلیس و دیگر کشورها، گاهی خیلی دشوار است، اما بخش مهمی از فرآیند دریافت ویزا است. 

بر اساس آخرین گزارش شاخص هنلی در سال ۲۰۲۳ میلادی، ایرانیان می‌توانند  بدون ویزا یا با ویزای در بدو  ورود به ۴۳ کشور جهان، از جمله ترکیه، مالدیو، گرجستان، مالزی و… سفر کنند اما برای سفر به سایر کشورهای دنیا، باید ویزا دریافت کنند. اگر بخواهید به کشوری در حوزه شینگن، کشورهای اروپایی و آمریکایی سفر کنید، باید از سفارت‌های کشور مقصد خود وقت سفارت بگیرید و برای دریافت ویزا اقدام کنید.

شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت با کارشناسان آهیل تماس بگیرید و درخواست خود را به این مجموعه ارائه دهید. کارشناسان آهیل شرایط تعیین وقت سفارت کشور مقصدتان را برای شما توضیح خواهند داد و قدم‌به‌قدم در این مراحل همراهتان خواهند بود. اما تعیین وقت سفارت چگونه انجام می‌شود؟ برای تعیین وقت سفارت چه اقداماتی باید انجام داد؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

وقت سفارت چیست؟

اگر قصد دریافت ویزای یکی از کشورهای اروپایی، آمریکایی و... را داشته باشید، باید به سفارت کشور مقصد خود مراجعه کنید. با توجه به نوع ویزای درخواستی، افسران ویزای کشور مقصد با شما مصاحبه خواهند کرد یا متناسب با قوانین مقصد، فقط برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری باید به سفارت و یا کارگزاری موردنظر مراجعه کنید. 

اما قبل از مراجعه به سفارت کشور مقصد خود، باید از این مراکز وقت بگیرید. با دریافت وقت سفارت، باید در تاریخ و ساعت تعیین‌شده به این مرکز مراجعه کنید. در واقع تعیین وقت سفارت، برای نظم‌دهی ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان انجام می‌شود و کمک می‌کند به‌راحتی و بدون اتلاف زمان، برای درخواست ویزا از کشور مورد نظر خود اقدام کنید.

از آنجایی که تعیین وقت سفارت، به‌ویژه درمورد کشورهای حوزه شینگن، انگلیس، آمریکا و کانادا دشوار و زمان‌بر است، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به کارشناسان خبره در این زمینه بسپارید. ما در «آهیل» می‌توانیم با دریافت مدارک موردنیاز، به شما کمک کنیم تا در کمترین زمان ممکن، از سفارت کشور مورد نظر خود وقت مصاحبه یا تحویل مدارک بگیرید تا بتوانید در زمان تعیین‌شده، به سفارت مراجعه کنید.

مراحل اخذ وقت سفارت

برای تعیین وقت سفارت، اول از همه باید بدانید که شرایط و قوانین سفارت هر کشور با دیگری متفاوت است؛ بنابراین مراحل تعیین وقت سفارت نیز برای هر کشور می‌تواند متفاوت باشد. اما به‌طور کلی برای دریافت وقت سفارت، باید مراحل زیر را طی کنید:

۱. انتخاب کشور مقصد

در ابتدا باید مقصد خود را مشخص و چگونگی و مراحل اخذ ویزا از این کشور را بررسی کنید. یادتان باشد حتما تحقیقات جامعی در این زمینه داشته باشید. مثلا باید بدانید که آیا کشور مورد نظر شما در ارائه ویزا سختگیر است و یا شرایط خاصی را برای آن در نظر گرفته یا خیر؟ البته اطلاعات در این زمینه، گاهی پراکنده و متناقض است. برای اینکه راحت‌تر بتوانید در این خصوص تصمیم بگیرید، کارشناس گروه «آهیل» به کمک شما می‌آیند.

۲. تعیین وقت سفارت

هنگام تعیین وقت سفارت برای اخذ انواع ویزا، شرایط و قوانین سفارت موردنظر را به‌خوبی مطالعه کنید. در صورتی که زمان کمی برای سفر دارید، بهتر است وقت فوری سفارت بگیرید تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن سفر خود را آغاز کنید.

بعد از تعیین وقت سفارت هم باید در زمان تعیین شده، به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را ارائه دهید. پس از این نیز، باید منتظر بررسی سفارت بمانید.

انواع وقت سفارت

متقاضیان به‌طور کلی می‌توانند به‌ دو صورت فوری و عادی، وقت سفارت بگیرند. شما می‌توانید برای تعیین نوع وقت سفارت خود نیز با کارشناسان «آهیل» مشورت کنید؛ اما پیش از آن بیایید با شرایط انواع وقت سفارت بیشتر آشنا شویم:

وقت فوری سفارت

وقت فوری سفارت برای اشخاصی گرفته می‌شود که نیاز است در تاریخ خاصی در کشور مقصد حضور پیدا کنند. در واقع، چون این افراد نمی‌توانند در صف انتظار برای وقت عادی سفارت بمانند و باید سریع‌تر برای اخذ ویزا اقدام کنند، می‌توانند برای وقت فوری سفارت درخواست دهند. دریافت وقت فوری سفارت کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و انگلیس و … متناسب با قوانین این کشورها متفاوت است؛ اما اغلب با وقت فوری سفارت، در کمتر از یک ماه موفق می‌شوید به سفارت کشور مقصد خود مراجعه کنید.

البته دقت داشته باشید که برای اخذ وقت فوری سفارت، باید هزینه بیشتری بپردازید تا موفق شوید در زمان مد نظر خود به سفارت مراجعه کنید. همچنین، باید مدارک معتبری برای وقت فوری سفارت داشته باشند؛ مثلا دعوتنامه جلسه علمی یا تجاری، مدرکی مبنی بر لزوم شرکت در یک رویداد خصوصی، یا اگر دانشجو هستید و می‌خواهید برای ثبت نام در تاریخ خاصی به دانشگاه خود در کشور مقصد مراجعه کنید، باید مدرکی دال بر این موضوع ارائه دهید. 

لازم است تاکید کنیم که وقت فوری سفارت به‌راحتی به همه افراد داده نمی‌شود؛ برای اطلاع از این موضوع که شما واجد شرایط دریافت وقت فوری سفارت هستید یا خیر، یا اینکه به چه مدارکی برای این کار نیاز دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

وقت عادی سفارت

وقت عادی سفارت به شما این امکان را می‌دهد تا در بازه زمانی مشخص و البته طولانی‌تر از وقت فوری، در سفارت حاضر شوید. با دریافت وقت عادی سفارت باید در صف درخواست‌ها قرار بگیرید و منتظر بمانید که در تاریخ مشخص‌شده به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید.

وقت عادی سفارت برای زمانی مناسب است که شما برای سفر خود تاریخ مشخصی نداشته باشید و عجله‌ای نیز برای سفر ندارید. با وقت عادی می‌توانید به‌راحتی در زمانی که دارید مدارک خود را ترجمه و به همه کارهای‌ خود رسیدگی کنید. برای دریافت وقت عادی سفارت نیز، کارشناسان «آهیل» همراه شما هستند.

برای اخذ وقت سفارت کدام کشورها می‌توانید به «آهیل» مراجعه کنید؟

تعیین وقت سفارت توسط مجموعه آهیل

همان طور که گفته شد، تعیین وقت سفارت برای کشورهای مختلف، متفاوت است؛ در واقع شما پس از تعیین کشور مقصد خود، باید شرایط تعیین وقت سفارت مقصدتان را بررسی و برای ارائه درخواست خود اقدام کنید. در ادامه با روش تعیین وقت سفارت برخی کشورها و مناطق دنیا آشنا خواهیم شد و شما می‌توانید خدمات تعیین وقت سفارت این کشورها را از «آهیل» بخواهید: 

وقت سفارت شینگن

ایرانیان برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن، باید به‌صورت آنلاین اقدام کنند. متقضیان ایرانی می‌توانند برای تعیین وقت سفارت شینگن به وب‌سایت VFS Global مراجعه و پس تعیین کشور مقصد خود، جهت تعیین وقت اقدام کنند. البته در زمان‌هایی که متقاضیان افزایش پیدا می‌کنند، اخذ وقت VFS برای انواع ویزای شینگن، دشوار است. با این‌همه، ما در «آهیل» می‌توانید این فرآیند را برای شما آسان کنیم.

وقت سفارت کانادا

بر اساس قوانین جدید مهاجرتی کانادا، تمامی متقاضیان اخذ ویزای کانادا، قبل از اقدام برای انگشت‌نگاری، باید وقت سفارت یا یکی از مراکز انگشت‌نگاری را گرفته باشند. دقت کنید که برای بیومتریک کانادا (انگشت‌نگاری) نیاز به تعیین وقت دارید که تنها می‌توان از طریق آنلاین برای آن اقدام کرد. مجموعه «آهیل»، علاوه بر اخذ ویزای کانادا، برای خدمات تعیین وقت سفارت کانادا نیز در کنار شما خواهد بود تا بدون هیچ دردسری برای دریافت ویزای خود اقدام کنید.

وقت سفارت آمریکا

با تعطیلی سفارت و کنسولگری ایالات متحده در ایران، متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزا و وقت سفارت آمریکا، باید به یکی از کشورهای همسایه که سفارت آمریکا در آن‌ها دایر است، سفر و امور مربوط به درخواست ویزای خود را پیگیری کنند. اگر می‌خواهید برای تعیین وقت سفارت آمریکا اقدام کنید و نیاز به توضیحات بیشتری دارید و یا نمی‌دانید کدام کشور را برای وقت سفارت انتخاب کنید، می‌توانید با کارشناسان «آهیل» تماس بگیرید.

وقت سفارت انگلیس

ایرانیان برای تعیین وقت سفارت انگلیس باید از تهران یا سایر کشورهای همسایه اقدام کنند. برای رزرو وقت سفارت انگلیس در تهران، باید پیش از هر اقدامی فرم درخواست ویزای انگلیس در وب‌سایت رسمی GOV.UK را تکمیل کنید. برای اطلاعات بیشتر یا ارائه درخواست تعیین وقت سفارت، می‌توانید از کارشناسان مجموعه «آهیل» کمک بگیرید.