اخذ ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا | قیمت و مدارک ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که با نام ویزای مولتیپل کانادا و ویزای توریستی ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود، یکی از گزینه‌های جذاب برای سفر به کانادا است. از دیدار با اقوام و آشنایان گرفته تا شرکت در همایش‌ها، کنفرانس‌ها، دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت یا اهداف گردشگری و … سالانه هزاران نفر اقدام به دریافت ویزای توریستی کانادا می‌کنند. 

اما ویزای توریستی کانادا چند نوع است؟ قیمت ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌کشد؟ در ادامه به این سوالات و بسیاری دیگر از سوالات دریافت ویزای توریستی کانادا پاسخ خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه،می توانید با مشاوران «آهیل»، در تماس باشید. 

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

انواع ویزای توریستی کانادا

به‌طور کلی، همه ویزاهای کانادا به دو دسته اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم می‌شوند. ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa) نیز یکی از انواع ویزاهای کانادا است که زیر گروه ویزای اقامت موقت (TRV) قرار می‌گیرد. 

ویزای توریستی کانادا به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا در هر بار ورود به این کشور  حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت کند. ویزای توریستی کانادا به ۳ دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • ویزای توریستی یکبار ورود یا سینگل (Single Entry)
 • ویزای توریستی چند بار ورود یا مولتیپل (Multiple Entry)
 • سوپر ویزای کانادا

این که کدامیک از انواع ویزای توریستی کانادا برای شما صادر شود، به تصمیم سفارت کانادا و افسری بستگی دارد که در خواست شما را بررسی می‌کند. در ادامه به معرفی هر یک از انواع ویزای توریستی کانادا خواهیم پرداخت.

ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل کانادا که با نام ویزای یکبار ورود کانادا نیز شناخته می‌شود، به دارنده آن اجازه می‌دهد یکبار وارد کانادا شوند و تا قبل از پایان مهلت اعتبار ویزا، به مدت معین در این کشور اقامت کند.

به محض خروج فرد از کانادا، این ویزا اعتبار خود را از دست می‌دهد و اگر مسافر بخواهد دوباره وارد کانادا شود، باید بار دیگر اقدام به درخواست ویزا کند. البته در این زمینه استثنایی نیز وجود دارد و اگر مسافری که ویزای یکبار ورود دارد خاک کانادا را به مقصد ایالات متحده یا سن‌پیر و میکلون ترک کند، در صورت باقی ماندن مدت اعتبار ویزا می‌تواند با همان ویزا به کانادا بازگردد.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا که با نام ویزای مولتی کانادا یا همان ویزای چند بار ورود نیز شناخته می‌شود، به دارنده آن این امکان را می‌دهد که تا پایان مدت زمان اعتبار ویزا‌ی خود هر چند بار که بخواهد از این کشور خارج شود و بار دیگر، به این کشور بازگردد. دارنده این ویزا، در هر بار ورود به کانادا می‌تواند حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت کند. پس از پایان ۶ ماه، فرد تنها باید چند ساعت از خاک کانادا خارج شود تا بتواند در هنگام بازگشت حداکثر ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت کند.

مدت زمان اعتبار این ویزا، به‌طور کلی ۱۰ سال است اما از آنجایی که پاسپورت ایرانی تنها ۵ سال اعتبار دارد، اعتبار ویزای مولتی کانادا برای مسافران ایرانی، ۵ سال است و به‌همین دلیل با نام ویزای توریستی ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود. 

این ویزا اغلب برای افرادی صادر می‌شود که بتوانند دلایل و مدارک قانع‌کننده‌ای برای سفر به کانادا، مثل بازدید از اقوام، دوستان و … ارائه دهند. 

سوپر ویزای کانادا

اگر به دنبال دریافت ویزای توریستی کانادا برای والدین یا مادربزرگ و پدربزرگ خود هستید، سوپر ویزای کانادا بهترین گزینه برای شما است. سوپر ویزای کانادا نوعی ویزای توریستی است که در هر بار ورود به کانادا به فرد دارنده آن، این امکان را می‌دهد که حداکثر ۲ سال در این کشور اقامت کند. 

اما چه کسانی می‌توانند برای دریافت سوپر ویزای کانادا اقدام کنند؟ افرادی که فرزند یا نوه بالای ۱۸ سال آن‌ها، اقامت دائم کانادا را دارد یا شهروند این کشور است، می‌توانند برای دریافت سوپر ویزای کانادا اقدام کنند. این ویزا حداکثر ۱۰ سال اعتبار دارد اما با توجه به اینکه پاسپورت ایرانی ۵ سال اعتبار دارد، پس از پایان مهلت اعتبار فرد باید با هماهنگی سفارت کانادا برچسب سوپرویزای خود را به پاسپورت جدید منتقل کند.

برای دریافت سوپر ویزای کانادا چه شرایطی لازم است؟

 • ارائه دعوت‌نامه از سوی فرزند یا نوه الزامی است.
 • در صورت دعوت یک نفر، حداقل حقوق فرد دعوت‌کننده باید  ۲۵ هزار دلار در سال باشد. این هزینه در صورت افزایش تعداد مدعوین افزایش پیدا می‌کند.
 • فرد دعوت‌کننده باید ثابت کند می‌تواند هزینه‌های احتمالی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگی را که دعوت کرده، پرداخت کند.
 • فرد دعوت‌کننده باید برای حداقل یک سال بیمه خدمات درمانی متقاضی را پرداخت کند. 
 • فرد دعوت‌شونده نیز باید توسط پزشکان معتمد سفارت کانادا معاینه شود و ثابت شود برای اهداف درمانی به کانادا سفر نمی‌کند.

ٰویزای توریستی ۵ ساله کانادا
 اخذ ویزای توریستی کانادا، ۵ ساله

ویزای توریستی کانادا چند ماهه است؟ این سوالی است که اغلب مسافران کانادا به دنبال پاسخ آن هستند. اغلب ویزاهای توریستی کانادا که برای مسافران صادر می‌شود، از نوع ویزای مولتیپل یا چندبار ورود است که ۱۰ سال اعتبار دارد. اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اعتبار این ویزا منوط به مدت زمان اعتبار پاسپورت متقاضی است و از آنجایی که پاسپورت ایرانی تنها ۵ سال اعتبار دارد، ویزای مولتی کانادا برای مسافران ایرانی حداکثر ۵ سال اعتبار دارد. به همین دلیل است که ویزای توریستی کانادا در ایران با نام ویزای ۵ ساله کانادا یا ویزای مولتی کانادا نیز شناخته می‌شود. 

بنابراین هنگام دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا حتما به مدت اعتبار پاسپورت خود دقت کنید؛ به‌طور مثال، اگر هنگام دریافت ویزای مولتی کانادا پاسپورتتان فقط یک سال اعتبار داشته باشد، در این صورت ویزای توریستی شما نیز حداکثر یکسال اعتبار خواهد داشت و پس از پایان این مدت، باید بار دیگر برای دریافت ویزا اقدام کنید. در چنین شرایطی، باید ابتدا اقدام به تمدید پاسپورت خود کرده و سپس، برای دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا اقدام کنید. 

ویزای توریستی کانادا چند ماهه است؟

بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، هر یک از انواع ویزای توریستی کانادا اعتبار مختلفی دارند:

۱. اعتبار ویزای توریستی یکبار ورود یا سینگل کانادا: ۶ ماه 

۲. ویزای توریستی چند بار ورود یا مولتیپل کانادا: ۱۰ سال (برای مسافران ایرانی ۵ سال)

البته همانطور که اشاره کردیم مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا منوط به مدت اعتبار پاسپورت متقاضی است. 

این چند نکته را حتما در نظر داشته باشید:

 • پس از صدور ویزا، برچسبی روی ویزا قرار می‌گیرد که نشان می‌دهد فرد تا چه زمانی فرصت دارد وارد کانادا شود. اگر تا این تاریخ فرد وارد کانادا نشود، ویزای او باطل خواهد شد.
 • با وجود قوانین اداره مهاجرت، این افسر مرزی است که نقش بسیار مهمی در تعیین مدت اعتبار ویزای توریستی متقاضی دارد.
 • همانطور که پیش از این اشاره کردیم سفارت کانادا و افسری که پرونده متقاضی را بررسی می‌کند، مشخص می‌کند که ویزای توریستی باید یکبار ورود باشد یا چند بار ورود؛ اما اینکه ویزای توریستی متقاضی چقدر اعتبار داشته باشد، تا حدود زیادی منوط به تصمیم افسر مرزی است که در بدو ورود به فرودگاه‌های کانادا ویزای شما را بررسی کرده و زمان خروج را در پاسپورت درج می‌کند. بنابراین گاهی ممکن است مدت اعتبار ویزای توریستی متقاضی کمتر از مدت اعلام‌شده توسط اداره مهاجرت کانادا باشد.

مزایای ویزای توریستی کانادا

اغلب ویزای توریستی کانادا که برای مسافران صادر می‌شود، از نوع ویزای مولتیپل کانادا یا همان ویزای توریستی ۵ ساله است. این ویزا مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه پایین ویزای توریستی کانادا و اعتبار طولانی‌مدت آن
 • امکان رفت و آمد نامحدود به کانادا تا پایان اعتبار پاسپورت
 • اقامت در کانادا تا حداکثر ۶ ماه در هر بار ورود
 • تنها با چند ساعت خروج از کانادا، می‌توان بار دیگر وارد کانادا شد و تا حداکثر ۶ ماه دیگر، در این کشور اقامت کرد.
 • در صورت ارائه دلایل قابل قبول فرد می‌تواند اقامت خود را در هر بار ورود تا ۶ ماه تمدید کند.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

همانطور که بارها به این نکته اشاره کردیم، افسری که پرونده شما را در سفارت کانادا بررسی می‌کند، نقش پررنگی در صدور ویزای توریستی متقاضی دارد. اما برای جلب نظر سفارت برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید چه شرایطی داشته باشید؟ در ادامه به این موراد اشاره می‌کنیم. شما همچنین می‌توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این زمینه به کارشناسان «آهیل» مشورت کنید.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

شرط اول برای جلب نظر مقامات کانادایی برای دریافت ویزای توریستی کانادا، تمکن مالی است. متقاضی دریافت ویزای توریستی، به‌ویژه ویزای توریستی ۵ ساله کانادا، باید نشان دهد که از تمکن مالی لازم برای تامین هزینه سفر خود برخوردار است و می‌تواند به‌راحتی به کشور خود بازگردد.

متقاضی برای اثبات تمکن مالی باید پرینت موجودی حساب بانکی خود در یک بازه ۳ تا ۶ ماهه، همراه با دیگر مدارک درخواستی به سفارت ارائه دهد. بنابر قوانین اداره مهاجرت کانادا، در حال حاضر حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای هر فرد حدود ۱۲ هزار دلار کانادا است. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که باید افسر پرونده را مجاب کنید این مبلغ متعلق به خودتان است و به‌طور مثال قرضی نیست.

سلامتی کامل جسمی و روحی

یکی از دیگر شروط اصلی برای دریافت ویزای توریستی ۵ ساله سلامت کامل جسمی و روحی متقاضی است. 

نداشتن سابقه کیفری

علاوه بر اثبات تمکن مالی و سلامت کامل جسمی و روحی، باید مدارکی دال بر اینکه هیچگونه سابقه کیفری یا جنایی ندارید نیز ارائه دهید. 

بازگشت به کشور قبل از اتمام اعتبار ویزا

ارائه انگیزه بازگشت به کشور، دیگر شرط دریافت ویزای مولتیپل کانادا است. متقاضی باید افسر پرونده را مجاب کند که قصد ندارد با استفاده از این ویزا برای همیشه در خاک کانادا بماند یا پناهنده شود و قبل از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهد گشت.

متقاضیانی که قبل از درخواست ویزای توریستی ۵ ساله کانادا، یک یا دو ویزای شینگن در پاسپورت آن‌ها ثبت شده باشد، راحت‌تر می‌توانند نظر افسر پرونده را جلب کنند. 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی مولتیپل کانادا یا همان ویزای توریستی ۵ ساله کانادا، متقاضی می‌تواند هم به‌صورت آنلاین با مراجعه به وب‌سایت رسمی دولت کانادا و هم به صورت حضوری با مراجعه به مراکز درخواست ویزا با نام Visa Application Center اقدام به درخواست ویزا کند.

این مراکز که به اختصار VAC نام دارند، وظیفه انجام امور اداری درخواست‌های ویزای کانادا را بر عهده دارند. نزدیک‌ترین مراکز وک (VAC) به ایران در ترکیه و امارات قرار گرفته‌اند و کانادا در ایران مرکز وک ندارد.

در هر صورت، برای دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا باید مدارکی را ارائه دهید. این مدارک عبارت است از:

 • ارائه اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار (در صورت وجود گذرنامه‌های قبلی باید این گذرنامه‌ها به‌همراه گذرنامه اصلی ارائه شود.)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به‌صورت جداگانه
 • چند قطعه عکس رنگی ۳ در ۴ با زمینه سفید 
 • ترجمه انگلیسی شناسنامه
 • ترجمه انگلیسی سند ازدواج (در صورت وجود)
 • ترجمه انگلیسی اسناد ملکی (در صورت وجود)
 • ترجمه انگلیسی رضایت‌نامه والدین برای فرزندان زیر ۱۸ سال (ویژه فرزندانی که بدون حضور والدین سفر می‌کنند)
 • ارائه نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی با مهر بانک
 • ارائه دعوت‌نامه (در صورت وجود)
 • ارائه گردش ۴ ماهه حساب (سند اتومبیل یا اجاره‌نامه یا گواهی‌هایی همچون سپرده بلندمدت، سهام یا اوراق بهادار نیز پذیرفته می‌شود)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (ویژه فرزندان)
 • ارائه رزرو هتل، بیمه مسافرتی و بلیط رفت و برگشت به کانادا (در صورت نبود دعوتنامه)

اطلاعات بیشتر در این زمینه را همکاران ما در «آهیل» در اختیار شما خواهند گذاشت.

مدارک شغلی برای دریافت ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا، متناسب با شغلی که دارید باید همراه با مدارک فوق، مدارک زیر را نیز ارائه دهید؛ در صورتی که یک کارمند هستید:

 • ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به کار 
 • ترجمه حکم کارگزینی
 • سوابق بیمه 
 • قراردادهای کاری 
 • فیش‌ حقوقی ۳ ماه آخر

در صورتی که یک کارفرما هستید:

 • آگهی تاسیس شرکت 
 • اساسنامه شرکت
 • اظهارنامه ثبت شرکت
 • ترجمه انگلیسی پرینت گردش حساب ۳ یا ۶ ماهه شرکت
 • آخرین لیست بیمه کارمندان شرکت 
 • آخرین پرداخت مالیاتی شرکت 
 • سوابق بیمه خود متقاضی

در صورت داشتن جواز کسب، پروانه مطب، پروانه داروخانه، پروانه وکالت، پروانه بهره‌برداری، کارت نظام پزشکی، کارت بازرگانی، پروانه یا کارت نظام مهندسی، حکم بازنشستگی و … باید این مدارک را ارائه دهید. 

قیمت ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا، باید هزینه ویزا، انگشت‌نگاری و بیومتریک را بپردازید. قیمت ویزای مولتیپل کانادا یا همان ویزای توریستی ۵ ساله کانادا، ۱۰۰ دلار است. همچنین هزینه انگشت‌نگاری ۸۵ دلار است. همانطور که در بالا اشاره کردیم در صورت درخواست ویزای توریستی کانادا به‌صورت آنلاین باید این هزینه را با کارت‌های بانکی بین‌المللی مثل مستر کارت یا کردیت کارت پرداخت کنید. به این هزینه‌ها حداقل تمکن مالی، رزرو هتل، بیمه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت به کانادا و … را نیز اضافه کنید.

سپردن این فرآیند به مشاوران «آهیل»، دغدغه شما را برای طی این مراحل و پرداخت با کارت‌های بین‌المللی تسهیل خواهد کرد.

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه
 ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

یکی از مواردی که شانس دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا را افزایش می‌دهد، دریافت ویزای توریستی کانادا با دعوت‌نامه است. دعوت‌نامه باید شامل اطلاعات زیر باشد:

 • مشخصات دعوت‌کننده 
 • مشخصات متقاضی
 • نسبت فامیلی دعوت‌کننده و متقاضی
 • آدرس و تلفن دعوت‌کننده
 • دلیل سفر متقاضی
 • مدت زمان اقامت متقاضی
 • و …

اگر قصد دریافت ویزای توریستی کانادا برای خواهر یا برادر یا دریافت ویزای توریستی کانادا برای والدین خود را دارید، ارائه دعوت‌نامه کار شما را آسان‌تر خواهد کرد. البته این به آن معنا نیست که دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوت‌نامه غیرممکن است یا ارائه دعوت‌نامه برای دریافت ویزای توریستی کانادا الزامی است. اگر تمام مدارک درخواستی را با دقت و صداقت ارائه دهید و سابقه سفر خوبی داشته باشید، به احتمال زیاد می‌توانید ویزای توریستی مولتیپل کانادا را دریافت کنید. مشاوران «آهیل» در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

حالا که مدارک مورد نیاز را آماده کرده‌اید، گام اول برای دریافت ویزای توریستی کانادا را برداشته‌اید. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، دریافت ویزای کانادا هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت حضوری امکان‌پذیر است؛ اما از آنجایی که مرکز VAC کانادا در ایران وجود ندارد و سفر به کشورهای همسایه نیز زمان‌بر و پر ریسک است، بهتر است به‌صورت آنلاین اقدام به درخواست ویزای توریستی ۵ ساله کانادا کنید. توجه داشته باشید که به هر ترتیب، برای انگشت‌نگاری نیاز است یک بار به یکی از مراکز وک مراجعه کنید.

برای درخواست آنلاین ویزای کانادا باید ابتدا به سایت رسمی دولت کانادا مراجعه و به‌ترتیب، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • یک حساب کاربری ایجاد کنید؛
 • فرم‌های درخواست ویزا را تکمیل کنید. دقت داشته باشید که تا جای ممکن هیچ بخشی را خالی نگذارید و فرم‌ها را در نهایت صداقت تکمیل کنید؛
 • مدارک درخواستی را بارگذاری کنید:
 • در این مرحله باید هزینه‌ انگشت‌نگاری، بیومتریک و دیگر هزینه‌های صدور ویزا را با استفاده از کارت اعتباری (مانند مستر کارت) پرداخت کنید. در صورتی که به صورت حضوری مدارک خود را ارائه می‌دهید و ثبت نام شما آنلاین نیست باید از قبل هزینه را واریز کنید و رسید آن را همراه با سایر مدارک ارائه دهید. به خاطر داشته باشید که هزینه‌ای که در این مرحله پرداخت می‌کنید، قابل استرداد نیست. 

پس از تایید درخواست‌ ویزا، یک وقت انگشت‌نگاری برای متقاضی صادر می‌شود و فرد باید در زمان تعیین‌شده با مراجعه به یکی از کنسولگری‌های کانادا، مصاحبه و انگشت‌نگاری را انجام دهد. 

صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟

یکی از دغدغه‌های اصلی مسافران کانادا، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا است. لازم به ذکر است که سفارت کانادا بازه زمانی مشخصی را برای بررسی درخواست ویزا اعلام نمی‌کند. 

با این‌همه، بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت اداره امور مهاجرت و شهروندی کانادا، متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های درخواست ویزا بین ۳ تا ۴ ماه کاری است. اما باید به این نکته توجه کنید مواردی همچون هدف از سفر، داشتن دعوت‌نامه، سن متقاضی، اینکه متقاضی تبعه کدام کشور است و… بر این بازه زمانی تاثیر می‌گذارند و این بازه زمانی، برای شهروندان ایرانی ممکن است تا حدود ۱۱۰ روز کاری نیز به طول بینجامد. 

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا نگرانی اصلی متقاضیان ویزای مولتیپل کانادا است. رد شدن ویزای توریستی کانادا دلایل متعددی دارد که در ادامه به برخی از محتمل‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • ارائه اطلاعات نادرست از سوی متقاضی
 • عدم ارائه دلایل قانع‌کننده برای سفر
 • عدم تمکن مالی متقاضی
 • عدم ارائه مدارک مالی کافی از سوی دعوت‌کننده
 • سوء پیشینه متقاضی
 • عدم اشتغال یا نداشتن شغل مناسب در کشور مبدا
 • نداشتن سابقه سفر قوی و مناسب
 • داشتن اقوام و بستگان پرشمار در کانادا 
 • نداشتن وابستگی عاطفی و مالی و خویشاوندی کافی در کشور مبدا
 • عدم تناسب بین زمان درخواستی برای اقامت در کانادا با هدف سفر

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

اگر درخواست ویزای توریستی شما در مرحله اول رد شد نباید ناامید شوید. خبر خوش اینکه بارها اتفاق افتاده که درخواست ویزای کانادا، بار اول رد شده اما با ارسال یک درخواست بازنگری اصولی، در نهایت با درخواست ویزا موافقت شده است.

اما قبل از درخواست بازنگری، باید بررسی کنید و ببینید که دلیل رد شدن درخواست ویزا چه بوده است. معمولا دلایل رد شدن ویزا در یک ایمیل که نامه ریجکتی نام دارد، به متقاضی اعلام می‌شود تا بداند دلیل اصلی ریجکت شدن درخواست ویزای او چه بوده است. پس از رفع کاستی‌ها و نواقص پرونده خود، باید اقدام به برطرف کردن آن‌ها کرده و در نهایت درخواست بازنگری کنید. 

اقدامات پس از ریجکت شدن ویزای کانادا

همان‌طور که گفته شد در صورت رد شدن درخواست ویزا می‌توانید با رفع نواقص و ارسال نامه اعتراض منتظر باشید تا بار دیگر پرونده شما بررسی شود. 

اما اگر بنابر هر دلیلی، باز هم با درخواست شما موافقت نشد، می‌توانید یک روز بعد از دریافت نامه ریجکتی، بار دیگر اقدام به درخواست ویزا کنید. البته قبل از اقدام باید با بررسی کامل نواقص و دلایل ریجکتی، این بار همه ابهامات را برطرف کنید. در این مرحله دیگر نیازی به انگشت‌نگاری ندارید؛ اما در صورت ارائه یک درخواست جدید باید باقی هزینه‌هایی را که در مراحل ثبت‌نام آنلاین به آن‌ها اشاره شد پرداخت کنید.

همانطور که به نظر می‌رسد روند دریافت ویزای توریستی کانادا پیچیده، زمان‌بر و حساس است. در چنین مواردی، با همراهی مشاوران کارآزموده می‌توانید این مسیر را مطمئن‌تر طی کنید و احتمال رد شدن درخواست ویزای توریستی خود را به حداقل برسانید. در این مسیر پیچیده، مشاوران ما در «آهیل» همراه شما خواهند بود.