تعیین وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا | مدت زمان + هزینه (1401)

طبق جدیدترین قوانین مهاجرتی کانادا، همه متقاضیان اخذ ویزای کانادا، باید قبل از اقدام برای انگشت‌ نگاری، وقت سفارت کانادا دریافت کنند. توجه کنید که برای فرآیند بیومتریک یا انگشت‌نگاری کانادا، نیاز به وقت سفارت دارید که تنها می‌توان به صورت آنلاین برای آن اقدام کرد.

اگر می‌خواهید برای دریافت ویزای کانادا و تعیین وقت سفارت کانادا اقدام کنید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

وقت سفارت کانادا

به‌طور کلی برای دریافت ویزای کانادا به ۲ روش می‌توان اقدام کرد:

 • ثبت نام آنلاین
 • مراجعه حضوری به سفارت

به‌دلیل تعطیلی سفارت کانادا در تهران و همچنین بر اساس اعلام وب‌سایت رسمی سفارت کانادا، روش ثبت‌نام آنلاین گزینه‌ای به مراتب بهتر، سریع‌تر و قابل پیگیری‌تر در مقایسه با روش مراجعه حضوری یا Draft است. تا قبل از اعمال تغییرات اخیر، یعنی الزام به تعیین وقت سفارت کانادا، روش آنلاین برای فرآیند انگشت‌نگاری یا بیومتریک، مزیت بزرگی محسوب می‌شد، اما در حال حاضر برای تعیین وقت سفارت چندان تفاوتی ندارد که از روش آنلاین برای درخواست ویزای کانادا اقدام کرده باشید یا مراجعه حضوری؛ چراکه برای تعیین وقت سفارت کانادا تنها یک راه وجود دارد و آن تعیین وقت آنلاین از طریق وب‌سایت VFS Global است.

بنابراین، حتی اگر برای مراجعه حضوری هم به یکی از مراکز وَک (VAC Center) یا دفاتر VFS Canada مراجعه کرده باشید، باز هم جهت تعیین وقت سفارت برای انگشت نگاری باید به‌صورت آنلاین اقدام کنید.

وقت سفارت کانادا ویزای دانشجویی

بسیاری از افراد برای بهره‌مندی از امکانات آموزشی پیشرفته کانادا، برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام می‌کنند. اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، باید برای وقت سفارت کانادا اقدام کنید. دقت داشته باشید که وقت سفارت کانادا برای ویزای دانشجویی تفاوت چندانی با سایر ویزاها ندارد. با آماده کردن مدارک مربوط به پذیرش دانشگاه و سایر مدارک لازم که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، می‌توانید برای دریافت وقت سفارت کانادا ویزای دانشجویی اقدام و در زمان تعیین‌شده به سفارت کانادا مراجعه کنید.

تعیین وقت سفارت کانادا چقدر طول میکشد؟

سفارت کانادا در تهران غیر فعال است؛ بنابراین، همه متقاضیان ایرانی برای وقت سفارت کانادا و اخذ ویزای این کشور، باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و... سفر کنند. بر همین اساس، مدت زمان تعیین وقت سفارت کانادا، به مقصدی بستگی دارد که برای انگشت نگاری انتخاب می‌کنید. 

در واقع، یکی از نکاتی که باید در هنگام انتخاب سفارت کانادا دقت کنید نیز همین است؛ اگر زمان برای‌تان مهم است و می‌خواهید در کمترین زمان ممکن ویزای کانادا را اخذ کنید، بهتر است سفارتی را انتخاب کنید که خلوت‌تر باشد و سریع‌تر پاسخ‌ متقاضیان را می‌دهد. شما می‌توانید برای اطلاع از این مورد، با کارشناسان «آهیل» در تماس باشید.

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

برای تعیین وقت سفارت کانادا، ابتدا باید یک حساب کاربری در وب‌سایت VFS Global ایجاد کنید و از طریق لینکی که برای‌تان ایمیل می‌شود، حساب کاربری اختصاصی خود را فعال کنید. متناسب با کشور و مرکز VAC که می‌خواهید انگشت‌ نگاری در آن انجام شود، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب دفتر VAC مدنظر از طریق این آدرس
 • ورود به منوی BIOMETRIC ENROLMENT در بالای صفحه
 • اسکرول صفحه و سپس کلیک روی لینک Schedule an Appointment 
 • ورود به صفحه ایجاد حساب کاربری
 • کلیک روی لینک New User 
 • ارائه اطلاعات خواسته‌شده و سپس کلیک روی گزینه Continue 
 • دریافت ایمیل به‌همراه لینک فعال‌سازی حساب کاربری 
 • کلیک روی لینک و ورود به صفحه VFS کشور مورد نظر 
 • ارائه اطلاعات جدیدی از جمله تاریخ و همچنین تعداد وقت مورد نیاز (در صورت داشتن همراه)
 • به نمایش درآمدن صفحه تعیین وقت و وقت‌های خالی 
 • انتخاب وقت موردنظر و سپس کلیک روی گزینه تایید (Confirm)

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت کانادا

به‌طور کلی، برای رزرو وقت سفارت کانادا به مدارک چندانی نیاز ندارید؛ چراکه در مرحله اول، با ثبت‌نام آنلاین و یا مراجعه حضوری، مدارک موردنیاز را ارائه داده‌اید. علاوه بر آن، شما زمانی اقدام به تعیین وقت می‌کنید که ایمیل سفارت مبنی بر اقدام برای انگشت‌ نگاری کانادا توسط آفیسر پرونده برای‌تان ارسال شده‌ و این ایمیل به معنی بررسی مقدماتی مدارک شما است.  بنابراین مدارک لازم در این مرحله، در ۳ مورد خلاصه می‌شود:

 • تاریخ تولد
 • آدرس ایمیل
 • شماره تماس

اخذ وقت سفارت کانادا در کشورهای همسایه

اگر قصد دارید برای تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول یا دبی اقدام کنید، می‌توانید با کارشناسان «آهیل» در تماس باشید تا در کمترین و بهترین زمان ممکن به هدف خود دست یابید. اما بیایید نگاهی به تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول و دبی بیندازیم:

وقت سفارت کانادا در استانبول

برای تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول، ابتدا با کارشناسان «آهیل» تماس بگیرید؛ مشاوران این مجموعه، علاوه بر تعیین وقت سفارت استانبول، با تجربه خود می‌توانند در کمترین زمان ممکن ویزای کانادا را برای شما دریافت کنند. پس از انتخاب سفارت کانادا در شهر استانبول، کارشناسان «آهیل»، تاریخ و ساعت مشخص‌شده برای مراجعه به سفارت کانادا در استانبول را به شما ارائه می‌دهند تا بتوانید برای مرحله انگشت نگاری به این مرکز مراجعه کنید.

وقت سفارت کانادا در دبی

اگر می‌خواهید پرونده شما سریع‌تر بررسی شود، تعیین وقت سفارت کانادا در دبی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما است. مجموعه «آهیل» به شما جهت تعیین وقت سفارت کانادا در دبی، کمک خواهد کرد؛ تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و با ارسال مدارک موردنظر، منتظر روز و ساعت وقت سفارت خود در دبی بمانید.

هزینه گرفتن وقت سفارت کانادا

اول از همه باید بدانید که هزینه خدمات تعیین وقت سفارت کانادا، به سن‌ متقاضیان بستگی دارد؛ به این ترتیب، که همه افراد باید ۱۰۰ دلار برای ویزا و وقت سفارت کانادا پرداخت کنند و علاوه بر آن، افراد بالای ۱۴ سال و زیر ۸۰ سال نیز باید مبلغ ۸۵ دلار به ازای هر نفر برای انگشت نگاری کانادا بپردازند. اما از آنجایی که افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال نیازی به انجام انگشت نگاری ندارند، از پرداخت هزینه انگشت نگاری معاف هستند. 

بنابراین، به‌طور کلی هزینه وقت سفارت کانادا برای افراد ۱۴ تا ۸۰ سال، ۱۸۵ دلار و برای افراد زیر ۱۴ و بالای ۸۰ سال، ۱۰۰ دلار است. البته این رقم، فارغ از هزینه‌های جانبی دیگر است که برای اطلاع از آن می‌توانید با همکاران ما در «آهیل» در تماس باشید.